İçerik Resmi DUAMIZ-DUALAR MÜŞTEREKTİR
Kategori:Koyunlu Kültürü/Dualarımız
Yazıyı Ekleyen:Yonetici

Ey yüce merci Rabbim!

Sen darda kalanların yardımcısısın.Biz kullar aciziz, günahkarız.
Senin yüce dergahına geldik, el açıp boyun büktük.Sen biz kullarını dergahı izzetinden ayırma.
Senin kapın ümitsizlik kapısı değil, her derdin dermanı Sende, her yolun sonu Sana ulaşır.
Yaşadığımız günler nice buhranlı çağlar gibi yine buhranlı, sancılı.Sen görücüsün, bilicisin, yardımını kullarından esirgeme.
Yurdumuzun doğusunda Irak’ta asayiş, düzen bozuk.Huzur, güven denen birşey kalmamış.
Mezhep kavgaları nifak tohumları atılmış, kardeş kanı dökülmekte.Yıllarca İran,Irak savaşıyla kardeş kardeşi kırdı.Nice mazlumun kanı aktı.İçimiz acıdı, yüreğimiz yandı.Şimdi yine diğer çevre ülkeler bu kargaşa, karmaşanın içine çekilmeye çalışılıyor ki muvaffak oluyorlar.Fırsat verme Yarabbi! Filistin’de müslümanlar zulüm altında inliyorlar. Filistin de masum bebekler ölüyor.

Nerdeyse her gün güzel Türkiye’mizde şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor.Ocaklara ateş düşüyor.Anne, babalar binbir emekle büyüttüğü sunaları, civan delikanlı kuzularını şehit veriyor.Büyük bir metanetle 'VATAN SAĞ OLSUN 'diyor.'Kaç evladımız olursa yine vatan için feda olsun 'diyecek kadar gönülleri yüce şehit ailelerine sabır ihsan eyle.Kanlarını yerde koymayan, vatanı savunan, haklı mücadelelerinde Mehmetçiklerimize güç ihsan eyle, muzaffer eyle.Türkiye’mizin bütünlüğüne kasteden kötü emelli teröristlerin oyununu boz, fırsat verme.Şehidlerimizin ruhu şad olsun.Mekanları cennet olsun.

 

Güzel yurdumda son yılların en kurak mevsimi yaşanıyor.Susuzluk, kuraklık kapıda.Rabbim bizleri, susuzluk, yokluk, açlıkla terbiye etme, neslimizi koru.Ellerimizi açıp yalvarıyoruz, Rabbim Sen hayırlısıyle yağmuru rahmet olarak gönder.

Ya Rahmetellilalemin Sen Settar’sın, ismi celilindeki gibi Rahim’sin, Rahman’sın. Çağımızda teknoloji ilerlerken bir yandan kötü niyetli,ahlaksız kişiler hırsızlar boş durmuyorlar.Küçücük körpe yavrularımızı kötü emellerine alet etmeye teşebbüs ediyorlar, ıslah eyle.Sen her türlü fenalıktan neslimizi muhafaza eyle.Bu kişilere fırsat, aman verme ey Haliki Zülcelal...
Okullarda ilim için gönderdidiğimiz canımızdan kıymetli göz bebeklerimizi esrar benzeri zararlı maddelerle zehirlemek için serbestçe, satılıp kullanıldığı ortamlarda tehdit altında.
Senin emanetin olan yavrularımızı yine Sana emanet ediyoruz,Sen koru.Bu niyetteki kişilerede hidayet nasip eyle, doğru yoluna kavuştur.Toplumun yaraları büyümeden devletin ilgili mercilerini bu mücadelede muvaffak eyle.Polisimize can ve mal güvenliğimizi sağlamaları için yardım eyle... 

Ey yüceler yücesi Halıkımız. Hırsızlıklar çoğaldı, başkasının malına haksız yere göz diken hırsızlar aman vermiyor.Alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen iyice çoğaldılar.Malımız Sana emanet.Sen alın teriyle, helalindan kazanılan, ekmek kavgasında mücadele veren aile babalarının emeğini boşa çıkarma.
İyi niyeti ile yola çıkmış halis,muhlis ahlaki değerli, vasıflı Hak'kın kulu, kullarını ekonomik krizlerle istikrarsız düzende zor günler yaşayan salih kullarına sebebler ihsan eyle.
Devletimizi halkının istifadesinde istifa eden helal ve haram dairesinden ayrılmayan halkının felahını gözeten “Bal tutan parmağını yalar”misali bulunduğu, ona verilen görevi hakkıyla yerine getiren görevini kötüye kullamamaya itina gösteren zümreler eyle.
Devletimizi yönetenlerin, keseyi doldurma çabası düşüncesiyle değilde' iş yap yüksel'politikasıyle,yükselme çabasında eyle.
Topraklarımıza sahip çıkalım eğer bizim zararımıza olacaksa onları elimizden geldiği kadar yabancı kişilere satmadan elimizde tutalım.Unutmayalım o topraklar şehid kanlarıyla alındı.
Unutmayalım ki 'muhtaç olduğumuz kudret taşıdığımız asil kanda mevcuttur'.
Vatandaşlık bilinci, fert fert işlensin.”Herkes kapısının önünü süpürürse bütün şehir temiz olur”Zor bir dönemeçten geçiyoruz.
Her daim olduğu gibi bizi yaradan Rab'bimize ihtiyacımız var.Kapısı çalınacak tek kapı, Sen kapından döndürmezsin.Bizleri boş çevirme YARABBİ! ...

na -murad olan kullarını,ber-murad
na,şad olan ümmet-i Muhammedi,handan-u şadan eyle...

Image Hosted by ImageShack.us

 Hazreti Muhammed ahlakı,
Hazreti Süleyman saadeti,
Hazreti Eyyubun sabrı,
Hazreti Yusufun güzelliği,
Hazreti Hamzanın cesareti,
Hazreti Ömerin adaleti,
Hazreti Alinin bilgisi ve
124 bin peygamberin duası sizinle olsun.


AMİN...

Bu dua acizane site yönetimi tarafından yazılıp hazırlanmıştır.

Bize Yazın
Adınız-Soyadınız: Mesajınız: Doğrulama kodu:
   
E-posta Adresiniz:
 
Mesajınızın konusu:
 
Yetkili Girişi
Kullanıcı adı:
 
Parola: