İçerik Resmi www.koyunlum.net'e HOŞ GELDİNİZ
Kategori:Duyurular/Site Duyuruları
Yazıyı Ekleyen:Yonetici

Koyunlu'nun buluşma noktası koyunlum.net'e hoşgeldiniz.Sitemizde kültürümüze ait içimizden bizden bir şeyler  bulacaksınız.Sizlerin katılımı, katkısıyla daha zengin bilgilere  sahip olacaktır.

Sitemize sizler için her gün bir yenilik daha ekliyoruz.Amacımız kasabamızın zengin kültürünü genç jeneresyona anlatıp,aktarmaktır.Bugünkü devam eden güzellikleri paylaşmak.Sitemizde argo, geyik muhabbeti tarzında bir paylaşım portalı değilde, amacından sapmadan bir kültür portalı yapmak.Halka hizmet, Hak' ka hizmet düsturuyla annemizin,anneannemizin bilgileri ve geçmiş bilgi birikimlerinden yararlanarak sizlere bu değerli bilgileri sunduk.Umarım  emeğimize değmiştir.

Bu bölümlerimize Makale&şiir,Geleneklerimiz,göreneklerimiz,Çocuk oyunları,lakaplar, Adurmusun’da halıcılık,Yemeklerimiz, Türkülerimiz,video,resim galerisi, dini yazılar, Koyunlu haber,Koyunlu hakkında,Deyimler&Ata sözleri ,Tanınmış simalar,Basında Koyunlu başlıklı hazırladığımız içeriğe yandaki  linklerden arzu ettiğiniz   bölümünü tıklayarak ulaşabilirsiniz...

 https://www.facebook.com/koyunlum.net 

Facebooktaki sayfamızı hergün günceliyoruz.Sizlerinde aktif katılımını bekleriz.

          Aynı zamanda twitter adresimiz:

                                 https://twitter.com/#!/KoyunlumNet

 

 

Sitemiz 2007-01-05 tarihinde başlangıç tarihi olan sitemiz annelerimiz ve ablalarımızdan köy hakkındaki bildiklerinden yola çıkarak hazırlanmıştır.Bu süre zarfında yeniliklerle içeriğimizi yenileyerek sitemizi her gün daha güzelleştirmeye özen gösterdik.Sizler için hiç bir karşılık beklemeden, bir emek verilmiştir, takdir siz ziyaretçilerimizin.Hepinize sonsuz teşekkürler...

Şikayet ve önerilerinizi iletişim bölümünden iletebilir.Ayrıca; üye ol, bölümündende üye olabilir.   Türkiye'nin dört bir bucak illerinden  hemşehrililerimizin Niğde, Ankara, İstanbul, Bursa,Çanakkale,Ordu/fatsa, Muğla/Bodrum'dan üye olup sitemize gösterdiğiniz alaka, ilgiye  teşekkür ederiz.

 

 

Artık kasabamızı köy diye yada Niğde'nin bir mahallesi olarak anacağımız içinde çok müteessiriz.Gönüllerimiz isterdi ki kasabamız bu dönemde yapılan nüfus sayımında  kasabalıktan düşmemiş olsun.Aldığımız duyumlara göre iller bankası sayım yapmış.Belediye hizmeti keşke devam edebiliyor olsaydı.Kaçınılmaz  sona  maalesef ulaşıldı.Takdir böyle imiş, demekten başka bir şey gelmiyor, elimizden.Halbuki belediyemiz Cumhuriyet le kurulan ilk belediye olma özelliğini taşıyordu.

Yeni bir haberle anayasa mahkemesi kararı doğrultusunda fes edilen belediyelerinde seçime gireceği müjdesi alındı.Beldemizde bu yasadan faydalanacak olması yüreğimize su serpti.

Koyunlu belediye başkanımız Zati Yeşil  22.11.2008'de vefat etmiştir.Allah rahmet eylesin.Tüm hemşehrilerimizin ailesinin başı sağolsun .Rahmetle yad ediyoruz.Yerine vekaleten  başkan yardımcısı;İsmet Gözükara görevi devraldı.

Seçim sonuçları  Koyunlu'da 29.03.2009  itibarıyla oy sandıklarının açılmasıyle birlikte sonuçlar açıklanmıştır.Koyunlu yeni belediye başkanımız Ak parti adayımız;Zeki Bozkurt

2007-2008  2009-2010 Yılında  bir çok hemşehrimiz Hak'kın rahmetine kavuştu. Rab'bim mekanlarını cennet etsin.Kalanlara sabır ihsan eylesin.Hasta olan hemşehrilerimize acil şifalar nasip etsin.Allah yarına yar olsun.Tüm hemşerilerimize sevgilerle...Taklitleri aslını yaşatır.Sitelerde yazımız kaynak belirtilmeden yayınlanmıştır.

 

Altında imzasını taşıyan bir çok yazılarımız site editörümüz tarafından günlerce araştırılıp yazılarakortaya çıkmıştır. Kopyalanarak bu emeğin zayi olacağını hiç bir değerinin, espiri, öneminin  kalmayacağı izin dahilinde ve kaynak gösterek yayınlanması istirhamımız olur.

Bu uyarılarımıza rağmen ne yazıkki yazılarımızı kopyalayarak  kaynak göstermeden kullananlar olmuştur.İnsan kendi emeği yapıtı ile ortaya çıkmış olması daha elzem ve erdemli bir davranıştır.

Bu her kim olursa olsun doğrusu budur. İyi niyetimizin suistimal edilmeyip başka site, basına verilecek bir kitapta yazılarımızın basılıp yayınlanmasından site yöneticisi olarak hakkımız olduğuna inanıyoruz.Onca vakit emeğin hiçe sayılması  hiç de etik olmasa gerek.Saygılarımızla...

Emeğe ve ortaya çıkan esere sahip çıkmak açısından prensibimize uymasada böyle bir açıklama gereği duyduk.Saygılarımızla...

Bu uyarılarımıza rağmen yazılarımızı kaynak göstermeden çeşitli sitelerde

 görüyoruz.

Bize Yazın
Adınız-Soyadınız: Mesajınız: Doğrulama kodu:
   
E-posta Adresiniz:
 
Mesajınızın konusu:
 
Yetkili Girişi
Kullanıcı adı:
 
Parola: