İçerik Resmi ESKİŞEHİR CARDİN
Kategori:Koyunlu Tanıtım/Basında Koyunlu
Yazıyı Ekleyen:Yonetici

Eskişehir Cardin'le mobilya üssü olacak

Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, Eskişehir'in Cardin'le mobilya üssü olacağını söyledi. Başarıyı AR-GE' ye önem vererek yakaladıklarını belirten Teker, yurt içi bayilik yapılanmasının da hızla devam ettiğini belirtti.

Eskişehir Cardin'le mobilya üssü olacak

YENİ ŞAFAK / ESKİŞEHİR
Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, Eskişehir'in Cardin'le mobilya üssü olacağını söyledi. Teker, eskilere uzanarak Cardin Mobilyanın öyküsünü ise şöyle özetledi; "Asıl hikaye dedemin Niğde'nin Koyunlu köyünden büyük illere halı satmak için memleketinden ayrılmasıyla başlıyor. Halı ticaretinde yerleşik düzene Eskişehir'de geçiyor. Bizde Eskişehir'de 35 senedir ticaret yapıyoruz" Murat Teker, 'Halıcılıkla başlayan ticari hayatımıza daha sonra mobilya bayiliğini ilave ederek, otomotiv ve petrol ürünleri satışı derken işlerimiz genişledi. İlk yaptığımız iş perakende mağaza sayımızı Eskişehir'de 8 adet çıkarmak oldu. Bunun yanı sıra halı toptan pazarlama mobilya dağıtımı işi bize bölgede pazarlama deneyimi kazandırdı. Müşteri portföyümüz arttı. Mobilya bayiliğini bırakıp kendi fabrikamızı kurma kararını aldık. Bu konuda bizi en çok cesaretlendiren bu sektörün içinden perakendecilikten gelmemiz oldu" diye konuştu.

Çalışmalarında AR-GE' nin özel bir yeri olduğunu belirten Teker, "65 bin açık 25 bin metre kare kapalı alanda üretim yapmaktayız. Tek vardiyada ayda 1500 adet maksi takımı, 4 bin 500 baza, 500 adet salon takımı, 5 bin adet yatak, 750 takım panel mobilya, yemek od takımı, yatak odası takımı, genç odası takımı ve TV üniteleri üretim kapasitesine sahibiz. Tesisimiz entegre olup yay üretimini de kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Tüm modellerimizi, tasarımlarımızı ve AR-GE çalışmalarımızı kendi kurduğumuz birimizdeki deneyimli arkadaşlarımız yürütmektedir" şeklinde ifade etti.

 

'YURT DIŞINDAN YOĞUN TALEP VAR'

 

İlk icraatlarından birisinin bütün grupları karton kutuya koyup sevk ettiklerini kaydeden Teker, "Böylece Türkiye'de bir ilke imza attık. Ürünlerimizi karton kutuya koymamızın bize sağladığı en büyük artı satış sonrası servis hizmeti ile az karşılaşmamız oldu. Ürünlerimizi tüketiciye hasarsız olarak teslim ettik. Yurt dışı AR-GE ve pazarlama çalışmalarımız bütün hızıyla sürmektedir. İstanbul' da gerçekleşen İMOB 2008 fuarının dönüşümünü aldık. Ciddi bir şekilde yurtdışı piyasasından talepler aldık. Belçika, Yunanistan, İran, Mısır, Kuzey Irak'la ihracat yapmaya başladık. Bundan sonra üretimimizin %30 luk bölümünü ihraç etmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Yurt içinde bayilik yapılanmasının hızla devam ettiğini bildiren Teker, "Batıdan yapılanmaya başlamamızın sebebi lojistik hizmetini daha kolay verebilmemizden dolayıdır. Batıdaki hedeflerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye'nin diğer bölgelerine de bayilikler vereceğiz. Bu yatırımı yaparken kendimize koyduğumuz öncelikli hedef bu sektörde ilk 5 firma arsına girmek ve dünya firması olmaktır. Bu yolda emin adımlarla yürüyoruz" dedi.

14.10.2008

/yenisafak.com.tr/YurtHaberler

Bize Yazın
Adınız-Soyadınız: Mesajınız: Doğrulama kodu:
   
E-posta Adresiniz:
 
Mesajınızın konusu:
 
Yetkili Girişi
Kullanıcı adı:
 
Parola: